Dnes je meniny oslavuje
     
   

Kvalita vnútrosídliskového životného prostredia – vzdialené riešenia?

Dúbravka je považovaná za najzelenšiu časť mesta. Otázka je dokedy? Ak si chce zachovať svoju atraktivitu, mala by sa zelene držať. Vytvárať ilúziu, že by mohla jej atraktivita vychádzať z obchodných inštitúcií, bánk, firiem a tovární je nereálna a asi ju ani nikto nechce. Skôr by mala rozvíjať svoju pozíciu oddychovo - rekreačno - športovo - zelenej mestskej štvrte. To je niečo, čím môže zaujať. A preto by si mala zelené plochy chrániť. Treba však posudzovať reálny rozmer kvality životného prostredia, nielen iba vo vzťahu k zeleni. Životné prostredie človeka je totiž širší pojem a malo by byť v nejakej rovnováhe.
Juraj Steklac 2014-09-26 11:47:57
 

Studničky nad Dúbravkou

Nájsť v správnej chvíli v prírode pramienok čistej vody je často malý zázrak. Ten úžasný pocit istotne pozná každý pútnik, ktorý sa unavený a smädný trmáca krajinou. Krásna studnička je ozdobou mnohých kútov našej krajiny, vrátane „humien“ Dúbravky. Žiaľ v modernej uponáhľanej dobe, v ktorej je vraj na vodu najlepšia umelohmotná fľaša, význam prírodných zdrojov vody pomaly zaniká. Po stáročia udržiavané studničky pustnú, pramienky sa strácajú v bahne, pamätníci odchádzajú, prastaré mapy neplatia. Je to veľká škoda.
Marcel Burkert 2014-09-20 13:15:23
 

Súd pozastavil výrub stromov v Dúbravke

Devínsku Kobylu, netreba Bratislavčanom zvlášť predstavovať. Za socializmu boli lesy v tomto krásnom území chránené, aby dobre ukrývali rozmiestnené sovietske protilietadlové rakety. Po zmene režimu tu mohli ľudia opäť tráviť svoj voľný čas, kochať sa nádherne sfarbenými listami stromov, ale koncom roku 2013 sa prehnal chráneným krajinným územím uragán zvaný „Lesy Slovenskej republiky - štátny podnik“.
admin 2014-06-07 16:41:53
 

Zverejňovanie zmlúv Dúbravčan o.z.

Zmluva o dotácií Dúbravčan o.z.
Zmluva s dodávateľom


Počasie v Dúbravke

Počasie Bratislava - Svieti.com

Napíšte vlastný príspevok

Nadpis:

Príspevok:
súhlasím s diskusnými pravidlami
Jeden + = 30

Cyklotrasy v okolí Dúbravky

Internetový portál letsbike.eu bol vyhotovený v rámci implementácie projektu „Za mostom“, spolufinancovaného z Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013.Aby vaše auto vždy naštartovaloPedikúra HELENA

Ponúkam medicinálnu (suchú) pedikúru, reflexné masáže nôh, detoxikačné kúpele nôh, kombinovanú pedikúru (kombinácia mokrej so suchou).

Prevádzka: Dom kultúry,Saratovská 2/A, Dúbravka
Kontakt: 0911 605 101

Materská škola Rybička

MŠ Rybička, Heyrovského 2, Bratislava
+421 905 408 999, info@skolka-rybicka.sk


Už len mesiac do začiatku školského roka a ešte je veľa detí v Dúbravke, ktoré nemajú materskú škôlku. Ponúkame Vám MŚ Rybička, veselú škôlku rodinného typu s individuálnym prístupom, so zameraním na emocionálnu bezpečnosť detí a zdravý pohyb. Vzťahy k deťom ale aj v kolektíve sú postavené na vzájomnom rešpekte a úcte.

Rybička je v Lamači, Heyrovského 2, na skok od Dúbravky. Má krásne čisté a veľké priestory, špecifikom je vlastná pohybová miestnosť. Program zahŕňa veľa pohybu a kreatívnych aktivit hlavne vonku, klasickú prípravu predprimárneho vzdelávania obohatenú o aktuálne nápady a aktívne využívanie angličtiny.

Otvárame novú triedu pre deti od 2,5 roka. Mesačne zaplatíte EUR 250 plus stravne (EUR 3 na deň).

Príďte si vyskúšať našu škôlu na týždeň zadarmo (5 dní). Zaplatíte len EUR 3 za stravu na deň.

Viac informácií o našej škôlke nájdete na www.skolka-rybicka.sk, a aktuálne fotky na www.facebook.com/MaterskaSkolaRybicka. Alebo neváhajte zavolať na 0905 408 999.

Atmosféra v našej škôlke sa nedá opísať, to musíte zažíť :). Tešíme sa na Vašu návštevu!

Výroba a oprava klasických samonavíjacích roliet Žalúzie, vonkajšie rolety, sieťky proti hmyzu, markízy Záclony, závesy – so službou zameranie, ušitie, montáž
Prevádzka: Bilíková 16, Dúbravka
Prevádzková doba: po-pia 10:00-12:00 a 13:00-17:00
Kontakt: Šimo Miroslav, 0905 484 224, 02/ 555 66 222

Sprostredkovanie predaja a prenájmu nehnuteľností, kontakt: 0948 617373

Jednoduché a podvojné Ú Č T O V N Í C T V O pre fyzické osoby a malé firmy s viac ako 20-ročnou praxou. 0905 570669

Tanečné pohybové štúdio LA PORTELLA vzniklo s jasnou víziou významne pozdvihnúť úroveň výuky tanca a pohybových kultúr v Dúbravke a jej šírom okolí. Našou výsadou je spojenie krásneho a čistého rodinného prostredia spolu so špičkovými slovenskými i zahraničnými lektormi.


ZABUDOL SOM HESLO  |  DISKUSNÉ PRAVIDLÁ  |  Created by COREDATA 2014